Strona główna > Wystawa > Treści
Spawanie laserowe
Mar 12, 2016

Laser różni się od obu GTAW (gaz wolframu spawania łukowego) i nie Spawanie MIG (Metal gazu obojętnego), w tym obwód elektryczny jest wymagana do obrabianego przedmiotu.

Spawanie odbywa się przez wiązki o wysokiej gęstości energetycznej, gdzie energia jest skierowane bezpośrednio na przedmiocie obrabianym punkcie spoiny.

W przeciwieństwie do andquot; traditionalandquot; procesy spawalnicze, spawanie laserowe jest metoda, według której światło lasera bardzo skoncentrowany jest używany do generowania łuk spawalniczy, zamiast energii elektrycznej lub kombinacji gazów. Spawanie laserowe jest procesem fusion, gdzie normalnie nie zostanie dodany materiał wypełniający.

Istnieją dwa rodzaje dostawy systemów spawania laserowego. W jednym promień lasera jest dostarczone do przedmiotu poprzez "twardy optyki", lub serię lustra i soczewki. Wadą tej metody jest ograniczenia odległości pomiędzy źródłem lasera i przedmiotu obrabianego.

Inny system dostawy lasera wykorzystuje kabel światłowodowy do przesyłania wiązki lasera do przedmiotu obrabianego. Ta metoda zapewnia większą elastyczność, jak belki mogą być przeprowadzone dziesiątki metrów bez utraty energii. Laser jest następnie skupił na obrabiany element w obszarze być spawane. Spawanie laserowe skutkuje również bardzo silne, czyste spoiny, ponieważ światło jest używany jako źródło ciepła w tego typu proces spawania.

W spawanie laserowe, Wiązka laserowa skupia się na ukierunkowanych sekcji obrabianego materiału spawane są. Na powierzchni przedmiotu obrabianego ten koncentruje się lekkie energia jest przekształcana w energię cieplną w bardzo wysokich temperaturach. Temperatury wystarczająco wielki do stopienia metalu spawanych, ale nie tak wielki, co do ogrzania go, jako to będzie skutkować otwór lub wyciąć zamiast spoiny.

Główną zaletą laserowego spawania w porównaniu z innymi metodami jest fakt, że laser impulsowy wprowadza minimalne ilości ciepła potrzebnego do wykonywania spoin. Taktownie wielokrotnie, wiązki światła pozwala ilość chłodzenie między każdej spoinie, utrzymanie ciepła z budynku na obrabiany przedmiot. To sprawia, że idealny dla produktów, które wymagają spawania w pobliżu electonics lub innych wrażliwych na ciepło components.youbest spawania spawania laserowego

W chwili laser sprzęt do spawania jest wciąż stosunkowo drogie i kosztować do sklepów najbardziej spawania. W rezultacie ten rodzaj spawania nie jest zwykle wykonywane poza handlowych lub przemysłowych ustawienia.