Strona główna > Aktualności > Treści
W Chinach "dwie sesje" oferuje ogromne możliwości dla rozwoju globalnego
Mar 15, 2016

Globalne centrum uwagi będzie świecił w Chinach na początku tego miesiąca, jak azjatycki kraj szykuje się do rocznego "dwie sesje" do zbadania rozwiązań kolejnych kroków do własnego rozwoju, ustawić aby wyzwolić ogromny potencjał w skali globalnej.

Czwartej dorocznej sesji 12 osób krajowego Kongresu (NPC), top ustawodawca kraju i czwartej sesji Komitetu Narodowego 12 z Chińskiej Ludowej politycznej konsultacyjny konferencji (CPPCC), Chin top polityczny organ doradczy, zostanie otwarty na 5 marca i 3 marca, odpowiednio.

Ekspertów powiedział, że w tym roku spotkania, cenne okna dla globalnego obserwatorów zajrzeć do przyszłej polityki Chin, gdy świat walczy się pośród słaby odzysku, stąd oczekuje się zbierać więcej grzeczności, zarówno w kraju jak i za granicą.

Restrukturyzacji gospodarczej, konsumpcyjny Model do możliwości

Przyszłych sesji NPC zobaczysz debaty i ratyfikacji Chin projekt 13 Plan Pięcioletni, z rozmowy skupiły się na restrukturyzacji dalszej gospodarczej Chin jako kluczowy element.

Chiny na górę przywództwo ogłosił pod koniec lutego, że Chiny będą krok po stronie podaży reform strukturalnych i zielonej gospodarki i wykorzystać potencjał popytu krajowego. Drugim co do wielkości gospodarkę na świecie jest teraz przenosi swoją zależność od inwestycji i produkcji do popytu krajowego i usługową.

Przejście pomoże Chiny ewoluować w "trwalsze motorem wzrostu popytu," zauważył Stephen Roach, senior fellow na Uniwersytecie Yale w USA. "Jest bardziej sprzyjające dla globalnego zrównoważonego wzrostu".

W rzeczywistości dostosowania strukturalnego w Chinach przyniósł już pierwsze wyniki. Oficjalne dane wykazały, że zużycie ma stanowiły dwie trzecie 2015 wzrostu gospodarczego w Chinach, zamieniając w głównym motorem napędowym dla Chińskiej gospodarki.

"Jest to zdrowe i zrównoważone tendencja zmian", minister spraw zagranicznych chiński Wang Yi powiedział podczas podróży USA w lutym.

Usługi Apple Pay na 18 lutego oficjalnie zaczęła służyć konsumentom w Chinach, pierwszym krajem w Azji, który ma dostęp do rozwiązania mobilne płatności, dostarczonych przez amerykański gigant tech reprezentowane wgląd zainteresowanie firm zagranicznych Chin ogromne konsumentów rynku ze względu na jego wzrost siły nabywczej.

Jako jeden z niewielu rynków z wysoka dynamika China jest powiązana przynieść większe możliwości do reszty świata, Shlomo Maital, starszy pracownik naukowy z Israel Institute of Technology.

Bonus w wysokości rosnącej potędze zakupu poszła się również poza granicami. W zeszłym roku widziałem chińskich turystów tworzą 120 milionów zagranicznych wizyt i wydać ponad 1 bilion juanów (około 153 mld dolarów) za granicą. Raporty i zdjęcia z kupujących i podróżnych z drugim co do wielkości gospodarkę na świecie często mają trafić zagranicznych gazet.

Podniesienie zużywające moc Chińczyków, Roach powiedział, będzie nadać silny impuls do słabych globalne ożywienie gospodarcze.

Czyste, przejrzyste zarządzania w celu zachęcania do inwestycji zagranicznych

W ciągu ostatnich kilku lat chiński rząd zobowiązał się do czystszego i bardziej przejrzystego zarządzania, z myślą o tworzeniu korzystnych i przewidywalne środowisko dla inwestycji zagranicznych.

W nadchodzących dwóch sesji więcej światła oczekuje się być przelana na tych wysiłków, która obejmuje kampanii anty-przeszczep w Pekinie.

Analitycy twierdzą, ciągłe wysiłki przyniosły wymierne rezultaty i zwiększyły zaufanie inwestorów zagranicznych w jednym z najbardziej dynamicznych rynków świata.

"Chiny korupcji dysk, część reguły prawa inicjatywy w celu powstrzymania strat aktywów państwowych czyste ładu i zaufanie inwestorów zagranicznych, zdobył uznanie i wsparcie społeczności międzynarodowej," powiedział Wang Yukai, profesor z Chińskiej Akademii zarządzania.

W sprawozdaniu 2015 Szanghaju amerykańskiej izby handlowej powiedział, że problem korupcji stało się drobne wyzwaniem dla amerykańskich firm prowadzących działalność w Chinach, która spadła do dwóch lat z rzędu 13 miejsce w organizacji coroczny ranking.

Kampanii antykorupcyjnej ma zostały sprzyjanie środowisku uczciwej konkurencji dla przedsiębiorców i obniżone trudności prowadzenia biznesu w azjatyckich krajach, powiedział Jeorg Wuttke, prezes Unii Europejskiej izby handlowej w Chinach.

Otwartość będzie innym słowo kluczowe podczas dwóch sesji, gdy fokus jest przesunięta do ułatwiania inwestycji w Chinach w latach przyjść.

Ministerstwo Handlu Chin zostały zasięgnięciu opinii publicznej na nowe prawo inwestycji zagranicznych, który ułatwi ograniczenia na zagranicznych inwestorów i przyznać im łatwiejszy dostęp do rynku chińskiego.

Zagranicznych firm otrzyma sprzed ustanowienia traktowania narodowego i obecny system kłopotliwe zatwierdzenia przez przypadek zostanie zastąpiony przez "negatywnej liście" zarządzania, jeśli ustawa jest przekazywana.

Bardziej stabilna, przejrzyste i przewidywalne otoczenie prawne i rynku środowisko, które zachęca do uczciwej konkurencji będzie trwałe atrakcji Chin do inwestorów zagranicznych, powiedział Doug Gurr, prezydent Chin online handel detaliczny olbrzymie Amazon.

Win-Win dyplomacji zobowiązała się do globalnego dobrobytu

W ubiegłym miesiącu Chiny ślubował do priorytetów wyższego poziomu zaangażowania w świecie jako część jego programu dyplomatycznych w ciągu najbliższych kilku lat, które będą również gorący temat w następnych dwóch sesji otwarcia.

Eksperci przewidywali, że przywóz towarów po cenach przedstawicieli omówi dalszej realizacji takich programów grand pasa i inicjatywy Road, tak by lepiej Podziel owocem rozwój gospodarczy Chin dziesięcioleci z innych krajów, zwłaszcza rozwijających się.

Pas i inicjatywy Road, z jego nazwą, wynikających z światowej sławy Jedwabnego szlaku, który po połączeniu z Azji, Europie i Afryce w starożytności, ma na celu wzmacnianie łączność między regionami na lądzie i na morzu i aktualizacja infrastruktury spóźnialski w Azji i Afryce.

Inicjatywy, poprzez wspieranie wymiany kapitału, technologii i zdolności produkcyjne wysokiej jakości wśród krajów wzdłuż dawnych szlaków handlowych, przyczynią się do zwiększenia rozwoju gospodarczego i społecznego w Eurazji i Afryce kontynentu, powiedział Fu Ying, przewodnicząca Komisji spraw zagranicznych NPC.

Pas i drogi, która obejmuje maksymalnie dwie piąte na świecie obszar kontynentalny, do tej pory otrzymała bardziej niż pozytywny Odzewy z ponad 60 krajów, z których niektóre zostały już połączone ich strategii rozwoju z planem cross-region Chiny proponuje.

Pas i drogi będzie pomóc krajom rozwijającym się, uzyskać więcej do powiedzenia z pokojowe rozwiązanie, powiedział Severino Bezerra Cabral, dyrektor Instytutu z Chin i Azji i Pacyfiku badania.

Na przykład Pakistan, krajem w Azji Środkowej wzdłuż starożytnego szlaku handlowego długo cierpi na niedobór mocy. W okresie letnim nawet miasto Islamabad będą podlegać zaciemnienie moc się do 12 godzin dziennie.

Ale dzięki sprawnej realizacji korytarza ekonomicznego Chiny, Pakistan, projekt prawdopodobne, aby dodać ponad 25.000 megawatów energii elektrycznej mocy aby zagłodzony energii kraju, Pakistan ma potencjał, aby zostać przekształcona w gospodarce.

Świat patrzy do przodu do "pokojowego rozwoju Chin" opisane w dwóch sesjach, który "jest do zmiany kształtu nowego typu stosunków międzynarodowych", powiedział Ibrahim Amari, profesor nauk politycznych Uniwersytetu w Bagdadzie.