Strona główna > Aktualności > Treści
Kontrastujące, techniki stosowane na gazociągów i rurociągów rafinerii spawania
Mar 12, 2016

Kiedy patrzy się na ogromne oleju i instalacji gazu jak rafinerii, rozłożone na wielu akrów i reprezentujących miliony dolarów na sprzęt i inwestycje w infrastrukturę, jeden nie widzi surowe ropy naftowej do rafinerii w procesie rafinacji. To dlatego ropy naftowej jest transportowany przez rurociąg podziemny. Stacja pomp, które pompy oleju do potoku jest również położony daleko od rafinerii.

Ale rurociągów podziemnych i nadziemnych rafinerii są tam w jednym celu. To jest zapewnienie rafinacji ropy naftowej i innych produktów do publicznej wiadomości. Rurociąg jest do transportu ropy naftowej i rafinerii jest do rafinacji tej ropy naftowej.

Warto wiedzieć, że techniki spawania dla tych struktur uzupełniających są całkowicie odwrotne do siebie. Zjazdowe techniki spawania są używane do spawania rurociągów, mając na uwadze, że Spawanie pod górę jest używany do spawania rurociągów rafinerii. Różnią się nawet kody spawania i metod kontroli. Spawania rurociągów jest kontrolowana przez API 1104, mając na uwadze, że rafineria rurociągów praca jest kontrolowana przez ASME IX s.

W tym artykule będziemy dyskutować jeden po drugim, jak i dlaczego dwóch metod spawania różnią się od siebie. Poniżej przedstawiono główne obszary, gdzie znajdziemy głównie różnica: 1.) spoinie, 2.) za pomocą zacisków, 3.) spawania techniką, 4.) i norm, 5.) powłoka elektrody i 6.) prędkość spawania.

Połączenia spawanego

Grubości rur na rurociągu jest zazwyczaj mniej niż używane w rafinerii rurociągów i końców rur gazociągu są maszyny, fazowane, mając na uwadze, że Końce rur stawu rurociągów rafinerii są ręcznie cięte i ukośne. Te dwa czynniki odgrywają ważną rolę w określaniu przeciwnej techniki spawania.

Od końca rury rura rurociąg jest fabrycznie obrobione i gładkie, jest łatwe w obsłudze wewnętrznych zacisku, aby ustawić oba końce rurociągu wspólne utrzymanie jednolitego głównego luki bez pinezki, więc zjazd spawania techniką (rysunek 1) jest lepszym wyborem do szybkiego spawania. Z drugiej strony, w przypadku rurociągów rafinerii nie tylko jest większa grubość rury, ale również ręcznie robione skosy nie są tak płynne. Sczepiania są również używane zamiast zaciski i root gap nie jest tak jednolite, jak w przypadku stawu rurociągu. W związku z tym pod górę do spawania techniką (rys. 2) jest lepszym wyborem.

Jeden powód jest rozmiar różnic w głównego rurociągu oraz złączy spawanych rur. Gap głównego rurociągu wspólnego to 1,6 mm (rysunek 3) w porównaniu do 3 mm w wspólne spoin rurociągów (rysunek 4). Wspólne z mniejszych luki root może być łatwo spawany technika zjazdowe, utrwalania zarówno korzeń twarze, mając na uwadze, że w większych realistyczny potrzebujesz tkania ruchu elektrody do bezpiecznik twarze obu głównych.

Stosowanie opasek
Rurociągi, które są rozłożone na mil są spawane na pierwszeństwo przejazdu. Natomiast roślina rurociągów stawów są przygotowane i spawane w warsztacie. Spoiny odbywa się przygotowanie utrzymując ten czynnik.

Wewnętrznych zacisku (rys. 5) jest używany wewnątrz stawu rurociągu dla szybkiego wyrównania i mogą być usunięte z drugiego końca rury po zakończeniu głównego i gorące przechodzi. Mając na uwadze, że ze względu na krótki i gięte długości rurociągów stawów posiadające okucia, spoiny są przygotowane z lub bez użycia zewnętrznych zaciski.

Kolejną różnicą jest użycie pinezki. Na potoku stawów nie pinezki są używane jako root i gorące karnety są zakończone, natychmiast, gdy wewnętrzne zacisk jest na miejscu, mając na uwadze, że w przypadku roślin rurociągów, pinezki spoiny są używane do przygotowania spoiny do spoiny na późniejszym etapie.

Technika zgrzewania

Jak wyjaśniono wcześniej, co do dlaczego rurociągi są spawane przy użyciu techniki zjazdowe i orurowanie z techniką pod górę, w dwóch spawaczy zjazdowe techniki spawania jednego stawu jednocześnie od górnej do dolnej rury po przeciwnych stronach mając na uwadze, że w pracy wspólne rurociągów, jeden Spawacz kończy stawu cały spawania z dołu do góry wspólnego rurociągów.

I norm

Jak wspomniano wcześniej, rurociąg, spawanie odbywa się w odniesieniu do kodu interfejsu API 1104 i roślin spawania ASME IX s.

Rurociągu badanej spawacza odbywa się w pozycji poziomej (rys. 7) Mając na uwadze, że w badanej spawacza rur roślin odbywa się w pozycję 45 stopni (rys. 8). To dlatego spoin rurociągów wykonane są w pozycji poziomej i spoin rurociągów są przeprowadzane w poziome, pionowe i w pozycji pod kątem 45 stopni.

Testu destrukcyjnego kupony są również różnych technik, jak pokazano w rysunek 9 i 10 rys.

Otulina elektrody
Do spawania zjazdowe, wszystkie elektrody wykorzystywane są celulozowe powłoki, mając na uwadze, że do spawania pod górę, elektrody, używany dla przebiegu korzeń jest z celulozy powłoki i reszta są realizowane przy użyciu niskich elektrod powlekanych wodoru. Przyczyny tego są 1) grubość ścianki rurociągu, która jest zwykle mniej niż 12,5 mm; (2) łatwe usuwanie żużla; (3) spawanie prędkości i 4) cienkie perełek elektrody celulozowe. Wszystkie te są wymagania spawania rurociągów, mając na uwadze, że w zakładzie instalacji z rur grubościennych rur grubość jest większa, dlatego tkania ruchu elektrody jest wymagane do spawania ciężkich grubości rur stawów. W tym celu używane są niskie wodór elektrody.

Prędkość spawania

Ostatni – ale nie najmniej – roznica pomiedzy rurociągu i roślin do spawania rur jest szybkość spawania produkcji. Oto niektóre z powodów, ta różnica w prędkości spawania:

1. rurociągi stawów są dostosowane i dołączona w warsztacie i zwykle jeden Spawacz kończy całego stawu, spawanie, korzeń, napełniania i WPR przechodzi. Mając na uwadze, że na trasy rurociągu, stawu jest regulowana za pomocą wewnętrznych zacisku, na miejscu i spawania jest wykonywane przez zespół głównie dwa główny przekazać spawaczy, dwie gorące zdać spawaczy, dwie napełniania zdać spawaczy i dwie capping zdać spawaczy.

Zarówno spawaczy wykonywania spawania na przeciwnej stronie stawu rurociągu i spawania załogi porusza się w przyczepie kempingowej w plenerze. W rezultacie produkcji prędkość spawania to znacznie więcej niż stawów rurowe spawane w warsztacie.

2. zjazd technika spawania daje dobrej produkcji spawania na rurociągu gdzie grubości rur jest głównie 12 mm lub mniejszej, mając na uwadze, że rurociągi stawy są o większej grubości i pod górę, technika spawania wymaga więcej czasu; w ten sposób spawania produkcji jest mniejsza w porównaniu do rurociągu.

3. kolejny powód do spawania szybciej prędkość w potokach jest ruch elektrody od góry do dołu i z nie tkania ruchu. Mając na uwadze, że elektroda przemieszcza się z dołu do góry na wspólne rurociągów i tkania elektrody spowalnia szybkość spawania.

Autor
Engr. M. Osiecki Malik
jest wykwalifikowany inżynier mechanik z Uniwersytetu inżynierii i technologii, Lahore, Pakistan i posiadacz licencjat w edukacji technicznej Politechniki szkoły ustalone przez Oklahoma State University w Rawalpindi, Pakistan. Był członkiem American spawanie społeczeństwa (AWS) oraz Amerykańskiego Towarzystwa inżynierów mechaników USA.