Strona główna > Aktualności > Treści
Raport: Spawanie zrobotyzowane rośnie gwałtownie 2020
Mar 12, 2016

Nowo wydany raport oczekuje dochodów dla robotów spawalniczych rynku wraz ze wzrostem o prawie 40%, kraje rozwijające się zyskać świadomość jego potencjalne korzyści.

Według analizy przez Frost & Sullivan rynku robotów spawalniczych zarobione dochody 2,44 miliarda USD w 2014. Tym razem oczekuje się wspinać się do 3.38 miliardów dolarów do 2020 r., w dużej mierze ze względu na wzrost globalnej świadomości osiągnięć technologicznych spawania i ich długoterminowe korzyści.

Frost & Sullivan oczekuje regionu Azji i Pacyfiku, aby zobaczyć największy wzrost w spawanie zrobotyzowane, ale analitycy oczekują również zwiększenie aktywności w Rosji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.

"Prowadzenie szkoleń i pokazów, targów i warsztaty będzie zestaw potoczyły dla szerokiego upowszechnienia się spawanie zrobotyzowane na całym świecie," powiedział analityk Frost & Sullivan Guru Mahesh.

Raport mówi, przy użyciu robotów dla łuku i zgrzewanie oferuje większą zgodność i powtarzalność producentów, jak również znaczną poprawę efektywności energetycznej, która pomogła zwiększyć popyt w Ameryce Północnej i Europie.

Analitycy oczekują popytu wzrost sektora motoryzacyjnego i transportowego — które zawierają obecnie największy udział w rynku — podczas elektronika, ciężkich maszyn i konstrukcji sektorów powinny również wystąpić wzrostu.

Ponadto raport wyprzedzał rozwój materiałów kompozytowych i włókna węglowego do poszerzenia ogólnej dla automatyki przemysłowej.